Kaip skalbti, kad nepakenktumėte drabužiams

Nors skalbimo mašinos stovi turbūt pas kiekvieną žmogų namuose, vis tiek yra žmonių, kurie skundžiasi, kad esą skalbimo metu buvo sugadinti drabužiai. Bėdų galima ieškoti pačioje mašinoje, sakyti, kad rinkitės su Inverter tipo varikliu ir skalbimas bus saugesnis, bet tai nebus tiesa. Jeigu tikrai norite skalbti tinkamai ir nesugadinant rūbų, skalbinių, pirma reikia žinoti keletą elementarių skalbimo taisyklių.

Megztiniai, mezginiai

Jeigu turite megztinių, megztų suknelių, kepurių ar šalikų, jums reikia galvoti, kaip padaryti, kad tie daiktai išliktų sveiki po megztinio. Apskritai, juos verta saugoti labiau nei kitus, kad jie mažiau susiteptų. Nes skalbimas, net ir pats švelniausias, dažniausiai niekada nebus į naudą. Gali prarasti savo grožį patys siūlai, gali atsirasti nedidelių kukuliukų, gali megztinis ištįsti, susitraukti ar netgi pasikeisti neproporcingai. Taigi, megztinius reikia skalbti labai švelniai, žemoje 20 laipsnių temperatūroje, be agresyvaus gręžimo. Vėliau išdžiaustyti reikia atsargiai, kad didžiulis šlapio megztinio svoris netemptų tik kažkurios dalies žemyn, nes taip ir išsitampys.

Sintetika

Iš tiesų, kai realiai eisite skalbti drabužių, pamatysite, kad beveik visada labai daug jų yra skalbiama itin atsargiai, ir kad dauguma tų greitų ir karšto vandens nestokojančių programų, kurias turi skalbimo mašinos, yra tikrai retas dalykas. Realiai jums nereikės taip jau dažnai naudotis jomis. Kodėl? Todėl, kad sintetika yra sintetika, ir ji taip pat reikalauja švelnaus skalbimo. O kokių rūbų mes turime daugiau – sintetinių, megztų, plonų, švelnių, ar grubių drobinių rūbų? Pastarųjų turime mažai, ir tai dažniausiai net ne rūbai, o kokios patalynės. Taigi, ir šiuos dalykus reikės skalbti visiškai švelniai, atsargiai.

Spalvų atskyrimas

Būtinas dalykas, prieš imant skalbti – skalbinių rūšiavimas spalvomis. Jeigu to nepadarysite, tuomet galite gauti tikrą Velykų stebuklą ant savo skalbinių. Jie bus kaip margučiai – nusidažę įvairiomis spalvomis. Kartais būname įsitikinę, kad kokie nors mėlyni džinsai nedažo, bet po šešto skalbimo ima ir pradeda dažyti. Taip būna su audiniais, kad kartais dažai turi tik laikiną atsparumą. Dėl to visada verta rūšiuoti skalbinius pagal spalvas. Baltus skalbti tik su baltais, ir dar rūšiuojant, kur medvilnė, kur švelnaus skalbimo reikalaujantys tiuliai ir raukiniai. Tad spalvų atskyrimas yra toks dalykas, kurį būtina įsisavinti, jeigu norite, kad jūsų nuostabūs drabužiai ir toliau būtų dėvimi, ir nereikėtų prarasti jų nei jums, nei kitiem.

1 Comment

  1. Mėta

    Na kiekvienas drabužis reikalauja skirtingos priežiūros jam. Kiekviena medžiaga yra skirtinga, o norint išlaikyti kuo ilgiau rūbą, tai siūlyčiau skalbti visad tik rankomis.
    http://www.rutazalioji.lt/tautiniai-drabuziai

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *