Paminklai – šviesiausiems atsiminimas ir didžiausiai pagarbai išreikšti

Paminklai, karstai, vainikai ir panašios temos, kurios siejasi su mirtimi ar laidotuvėmis niekam nėra malonios, tačiau visa tai yra gyvenimo dalis ir kad ir kaip besistengtumėme, nuo to pabėgti negalime nė vienas. Visi žmonės gimsta, tačiau su laiku visi žmonės ir vėl iškeliauja, todėl gyvenimui nerūpi norim mes to ar ne, mirtis yra kiekvieno žmogaus neatsiejama gyvenimo dalis. Žmonės praranda savo artimuosius, gimines, draugus ir kitus brangius žmonės, būtent todėl, net ir atsisveikindami, gyvieji dėl mirusiųjų nori padaryti kažką tokio, jog įrodytų, koks tas žmogus, kuris iškeliavo anapilin, buvo iš ties brangus, o atsiminimai tik patys šviesiausi. Geriausias būdas tokiam pagarbos gestui parodyti yra iš ties gero bei unikalaus paminklo pastatymas, kuris simbolizuotų mirusįjį ir aplankius šį kapą, vėl sugrįžtu geriausios gyvenimo akimirkos praleistos kartu su juo.

Dažnai žmonės nė nesusimąsto, kad paminklai – tai ne šiaip akmens gabalas pastatytas prie kapo. Būtent todėl, rinkdamiesi paminklą žmonės nenori praleisti daug laiko, o finale nuperka pirmą pasitaikiusį dailesnį paminklą. Taip būti negali, nes antakis – tai mirusiojo simbolis, kuris sugebėtų atspindėti jo tikrąją asmenybę, leistų prisiminti geriausius gyvenimo momentus, praleistus kartu su juo. Būtent todėl, šiek tiek pagarbesni ir protingesni žmonės, kurie supranta tikrąją laidojimo kultūros esmę, praleidžia iš ties nemažai laiko rinkdami paminklą arba galvodami, kokį paminklą būtų galima padaryti pagal užsakymą.

Be viso to, pakankamai dažnai žmonės ir teisinasi, kad vienokį ar kitokį paminklą nupirko, nes neturėjo pakankamai pinigų, tačiau tai tik pasiteisinimas šiek tiek numažinantis sąžinės graužatį. Antkapis – tai paskutinė pinigų suma kurią išleidžiate dėl žmogaus, kuris jūsų gyvenime užėmė iš ties svarbią vietą, buvo su jumis geromis ir sunkiomis akimirkomis. Ar tikrai tokią pagarbą norite atiduoti mirusiajam? Taip pat, ar bent susimąstėte kaip iš tiesų ateities kartoms yra įdomu sužinoti apie savo protėvius, kurių jie nebuvo matę. Pigūs antkapiai greitai trūnija, todėl sunku tikėtis, kad ateities kartos dar kažką sužinos apie savo praeitį, o štai tikrai kokybiški paminklai leis jūsų ateities kartoms pažinti tikrąsias savo šaknis, o tai yra neįkainojamas turtas.

Jeigu iš tiesų nenorite pasirodyti nepagarbus žmogui, kuris būdamas gyvas turėjo tokią didelę reikšmę jūsų gyvenime, tuomet nepatingėkite daugiau laiko skirti paminklo išsirinkimui ar tiesiog paaukoti šiek tiek didesnę pinigų sumą. Juk tai paskutiniai pinigai, kuriuos jus skiriate mirusiajam, todėl pasistenkite, kad jeigu jie būtų gyvi, džiaugtųsi jog gyvenimą praleido būdami jūsų dalimi.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *