Dažniausiai užduodami klausimai apie nosies korekciją

Nosies operacija (rinoplastika) gali būti atliekama dėl kvėpavimo funkcijos atstatymo, išvaizdos pagerinimo arba traumų padarinių pašalinimo. Nuo operacijos tikslo priklauso ir jos sudėtingumas, kaina, diskomfortas po operacijos. Tad aptarkime dažniausiai iškylančius klausimus.

Rezultatus pranoksta lūkesčius

Chirurgai pastebi, kad nosies operacija arba kitaip rinoplastika vadinama procedūra yra viena iš dažniausiai nepasitenkinimo rezultatais keliančių procedūrų. Nors teoretikai nurodo tik vieną procentą populiacijos. Tai žmonių dalis, kuriai kad ir kiek kartų darytų nosies korekciją rezultatas netenkintų, praktikai nurodo žymiai didesnius skaičius.

Kai kurie medikai pastebi, kad nepasitenkinimo lygis gali būti nustatomas iš anksto, nes jis priklauso nuo tikrųjų operacijos ketinimų. Kuo anksčiau chirurgui pavyksta identifikuoti paciento nosies operacijos tikruosius tikslus, tuo didesnis paciento pasitenkinimo lygis bus po operacijos. Tarkim, po traumos žmogus nori atstatyti kvėpavimo funkciją ir koreguoti pertvaros vietą. Tačiau taip pat nori pašalinti kuprelę. Ypač moterims kartais nejauku kalbėti apie kažkokį estetinį trūkumą ir ji lyg „pamiršta” apie tai pasakyti medikui. Operacijos metu medikas atstato pertvarą, o kitų korekcijų neatlieka. Štai ir atsiranda paciento nepasitenkinimas operacijos rezultatu.

Nosis iš kompiuterio

Nosies operacija – rinoplastika – atliekama tik chirurgui tiksliai žinant ne tik jos tikslą, tačiau ir siekiamą rezultatą. Pacientai ir gydytojas gali manipuliuoti paciento nedidelio dydžio nuotrauka. Tuomet specialios kompiuterinės programos dėka pasirinkti kaip, kiek ir kur, kas bus pakeista.

Kita dalis medikų skatina vizualizacijas atlikti su natūralaus dydžio nuotrauka. Tiesiog pacientas su chirurgo pagalba piešia ant nuotraukos. Šiuo atveju, galioja taisyklė mažiau yra daugiau. Svarbiausia nepraleisti internete daug laiko, ieškant operacijos vaizdų. Juk pačiam jos atlikti nereiks. Nosies operacija (rinoplastika) atliekama Plastimeda plastinės chirurgijos klinikoje yra neskausminga ir nesukelianti diskomforto procedūra.

Į darbą – po dviejų savaičių

Po operacijos į darbą patariama grįžta maždaug po 10 dienų. Todėl, kad tiek laiko reikia tam, kad dingtų mėlynės. Taip pat po šio laiko nelieka patinimo.

Po nosies operacijos pacientas namo paleidžiamas dar tą pačią arba kitą dieną. Prieš tai atlikus nemalonią, tačiau būtiną procedūrą – išėmus tamponus. Vis dėlto, aktyvaus fizinio krūvio reiktų vengti bent tris mėnesius po operacijos. Rezultatai pirmieji yra matomi po dviejų – keturių mėnesių. Tuo tarpu kremzlė suminkštėja ir galutinis rezultatas matomas tik po pusmečio. Kartais pacientai nori papildomų korekcijų. Tuomet galima atlikti antrą nosies operaciją (rinoplastiką).

Chirurgai pasakoja, kad dėl sparčiai tobulėjančios medicinos technikos, pooperacinis laikas vis trumpėja.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *