Atviri biurai, gyvas miestas, ir šiuolaikiniai biurų pasažai

Kai ieškote kur išsinuomoti biurą Kaune, pagalvojate apie įvairius biurų pasiūlymus. Iš tiesų, nors dauguma biurų dabar yra nuomojami didelėse komercinių paslaugų kompleksų vietose, visgi biurų nuoma ne visada buvo tokia kaip dabar.

Atviras dirbtuves pakeitė biurai

Biurai KauneKadaise įprasta darbo vieta buvo vadinamosios dirbtuvės. Žmonės užsiimdavo amatais ir komercinės paskirties patalpos jiems buvo reikalingos tam, kad galėtų dirbti kažkokius darbelius: su medžiu, metalu, juvelyrika, taisyti batus, siūti ir kt. Taigi, tai buvo dirbtuvės. Ir jos atrodė kitaip. Nebuvo didžiulių stiklinių dangoraižių, kuriuose įsikurtų visi šie amatininkai. Paprastai visi šie žmonės įsikurdavo miesto centre ir ten mažose dirbtuvėlėse dirbdavo. Dažnai vietoje sienos būdavo vitrina ir tai būdavo pusiau atviras dalykas, kuomet pro šalį einantys žmonės matydavo, ką veikia amatininkai už stiklo. Tai sukurdavo miestui gyvybę ir grožį, leisdavo tiesiog pasidairyti praeinant.

Miestai turi senamiesčius ir biurų kvartalus

Dabar vis dar yra tokių senojo tipo amatininkų dirbtuvių ir krautuvėlių, tačiau Europos miestuose paprastai šie dalykai yra senamiestyje, o kažkokiame vadinamajame naujame rajone išdygsta gražūs nauji biurų pastatai. Ten vyksta taip pat labai daug darbo ir galbūt generuojamos kur kas didesnės pajamos, pelnai. Tačiau nesimato, kas ką dirba. Ir šios vietos yra atskirtos viena nuo kitos.

Kodėl šiuolaikiniuose biuruose dirbama už stiklo sienų

Įdomus fenomenas, kad šiuolaikiniai biurai yra taip atskirti. Ir visgi tai yra tiesa. Kodėl tokie darbuotojai nedirba senamiestyje atviruose biuruose? Dažniausiai dėl to, kad darbo specifika yra pasikeitus ir pro šalį einantiems žmonėms nėra į ką žiūrėti. Ką veikia tokie žmonės? Jie tiesiog dirba su kompiuteriais: rašo, programuoja, kuria dizainą, užsiima pardavimais, analitika ar dar kažkuo. Ir praeiviams tai nesukeltų tokio susižavėjimo ir susidomėjimo kaip kad praeinant pro jaukias mažų dirbtuvėlių vitrinas senamiestyje. Tad stiklo dideli gražūs modernūs biurų pastatai tampa tomis vietomis, kurias išsinuomoja būtent tie, kas dirba prie kompiuterių. Tos verslo šakos, kurios dažnai gyvai bendrauja su klientais, dar ir turi formalaus apsirengimo kodą ir dažniau dėvi švarkus, kelnes, kostiumines aprangos dalis. Na o tokie darbuotojai kaip pvz., programuotojai, dažniau rengiasi tiesiog labai patogiai ir kiekvienas pagal savo stiliaus supratimą, kadangi šie žmonės tiesiog praleidžia laiką biure ir į kažkokius susitikimus nevaikšto – tą daro jau kiti specialiai šioms pareigoms paskirti žmonės.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *