Faktai apie skalbimo mašinas

Gal skalbimo mašinų remontas Vilniuje dar nebuvo reikalingas jūsų skalbimo mašinai, taigi, dar nesate pagalvoję apie tam tikras skalbimo mašinos dalis, kurias galbūt kažkokie meistrai sutaisys tada, kai ji suges. Tačiau, nepaisant to, yra vis tiek nemažai informacijos apie skalbimo mašinas, kurią jums gal reikėtų žinoti.

Apie pirmąją skalbimo mašiną

Net ir ne visi santechnikai žino apie tai, kaip ir kada atsirado pirmoji skalbimo mašina. O tiesa tokia, kad ta pati pirmoji skalbimo mašina buvo padovanota išradėjo žmonai labai seniai, dar 1874 metais. Tą skalbimo mašiną sukūrė, išrado ir žmonai padovanojo, patentą spėjo padaryti Viljamas Blekstaunas. Aišku, pirmoji skalbimo mašina dirbdavo visai kitaip negu dabartinį, o ir atrodė kitaip. Be to, kaip ir daug prietaisų tuo metu, jie nebuvo taip automatizuoti kaip dabar, todėl žmogus pats rankiniu būdu turėdavo kai kuriuos dalykus daryti, pavyzdžiui, sukti specialią svirtį, kuri ir leisdavo judėti skalbinių būgnui. Vėliau skalbimo mašina buvo kaip reikiant patobulinta, o štai jau 1910 metais buvo sukurta ir pirmoji elektrinė skalbimo mašina, kuri dirbdavo pati. Greitai tokios skalbimo mašinos, vis labiau tobulinamos ir mažinamos, ėmė populiarėti. Tiesa, reklama mašinų būdavo tokia, kokia dabar gal jau ir nepraeitų per dabartinius liberalios visuomenės cenzūruotus akiračius, būtų laikoma kaip žeminanti moterį. Mat tuometinės skalbimo mašinos būdavo adresuotos moterims skalbėjoms, kalbama apie tai, kaip palengvina moters buitį, arba kaip susitarti su vyru, kad nupirktų tokią skalbimo mašiną.

Beje, įdomu, kad ir šiais laikais pagrindinės skalbimo mašinų naudotojos vis dar yra moterys, kaip rodo kai kurie tyrimai, skaičius yra apie 90 proc. Moterų naudai. Tad ir nekeista, kad net ir dabartiniai skalbimo mašinų reklamų kūrėjai vis dar toliau rodo reklamas, labiau orientuotas būtent moterims.

Kiti faktai

Įdomu, kad kai kurių atliktų tyrimų ir šaltinių skelbimu, lietuviai skalbimo mašiną naudoja rečiau maždaug apie 8 arba 10 kartų, lyginant su JAV statistika. Tik darosi įdomu, ar mes rečiau skalbiame rūbus, ar mažiau jų turime, ar labiau saugome, ar tiesiog turime didesnes skalbimo mašinas ir skalbiame viską vienu kartu. Galime tik spėlioti, nes atsakymų į tokius klausimus kol kas nėra. Taip pat įdomu tai, kad mūsų tautiečiai net 67 proc. Žmonių pripažįsta, kad turi kojinių porų po vieną, nes skalbimo metu kojinės pasimeta.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *