Kaip socialinės medijos tapo verslo planu
Kai prieš daugiau kaip 10 metų ėmė atsirasti socialiniai tinklai, niekas turbūt nesitikėjo, kad vėliau taps visiškai normalu buy Youtube Accounts PVA, naudotis daugybe įvairių įrankių, leidžiančių efektyviai ir greitai naudotis Youtube ir kitais socialiniais tinklais verslo naudai. Veikiausiai patys pažangiausieji ir tie, kas užsiimdavo su socialinėmis medijomis, būtų galėję tą pasakyti, tačiau ne tie, kas tik aklai pirmą kartą gyvenime IRC kanaluose kūrėsi sau profilius. Šiais laikais socialiniai tinklai, kurie kažkada atsirado tarytum planuodami mums palengvinti bendravimą, tapo verslo nišomis.
Susikūrė tinklai žmonėms bendrauti
Žvelgiant į bet kurį socialinį tinklą bei jo istoriją, ypač nagrinėjant pačius seniausius tinklus, tokius kaip Youtube ar Facebook, pamatysime, kad visa tai tikrai atsirado tam, kad žmonėms būtų lengviau, patogiau bendrauti. Tas pats Facebook tinklas atsirado universiteto aplinkoje, siekiant padaryti patogesnį bendravimą akademinei bendruomenei, o tik vėliau išplito ir buvo pritaikytas kaip pasaulinis tinklas. Tai galima laikyti vieno žmogaus sėkmės istorija, kita vertus, prieš tai buvo ir kitokių socialinių tinklų, kuriuose net nespėjo prigyti kokie nors verslo modeliai. Pvz., one.lt arba frype.lt. Taigi, socialinių tinklų pradžia buvo kaip ir gyvenime – žmonėms tiesiog norint komunikuoti.
Pamažu ėmė brautis reklama
Kaip ir gyvenime, socialiniuose tinkluose ėmė rastis vis daugiau reklamos, o į įprastą žmonių bendravimą ėmė nuolat įsiterpinėti dėmesio prašantis verslas, renginiai, nauji produktai ir paslaugos. Verslas tam jautė didžiulį poreikį, kadangi norėjo arčiau prieiti prie savo galimos auditorijos. O socialiniai tinklai, Youtube platforma, Instagram platforma žinodami tokią paklausą ėmė vystyti modelius, kaip leisti verslui už tai susimokėti.
Dabar verslui pritaikyti atskiri planai
Taigi, dabar specialūs socialinių tinklų algoritmai labai lengvai suseka, kur yra verslo, o kur paprasto žmogaus profilis. Vis dar yra patogesnės galimybės patiems žmonėms pasireikšti, bendrauti. O štai verslo aplinka yra iškart atpažįstama kaip moki ir paprastai tam, kad jos turinys būtų matomas bei pasiekiantis žmonių akis, reikia susimokėti. Yra sukurta labai daug skirtingų reklamavimo ir viešinimo modelių, apmokamų ir pritaikomų verslui. Juos siūlo pačios socialinių tinklų platformos.
Daug žmonių dirba su socialiniu marketingu
Nereikia galvoti, kad viskas taip paprasta. Socialinių tinklų marketingas dabar daug kam tapęs pagrindine komunikavimo ir reklamos priemone. Tad nenuostabu, kad šioje srityje dirba ir nemažai skaitmeninės rinkodaros, reklamos ir kūrybos specialistų.
Socialinis marketingas šiuo metu yra labai ant bangos. Anksčiau facebookas buvo Nr.1, o dabar instagramas pradeda imti viršų.