Kaip pailginti nešiojamo kompiuterio tarnavimo laiką?

Naujas nešiojamas kompiuteris visada turi būti pasirenkamas įvertinus tam tikrus svarbiausius kriterijus. Dažnai dėmesys kreipiamas į tai, koks yra kompiuterio gamintojas, kokie yra įrenginio parametrai, ir t.t. Net ir tada, jei pasirenkamas tikrai kokybiškas nešiojamas kompiuteris, svarbu įsitikinti, kad jį prižiūrite tinkamai. Kartais prireikia visai nedaug pastangų, kad būtų galima garantuoti ilgesnę kompiuterio tarnavimo trukmę. Paprastai nešiojamiems kompiuteriams teikiama nuo vienerių iki trejų metų garantija, tačiau jo tarnavimo trukmė gali būti kur kas ilgesnė. Taigi, ką svarbu atlikti?

Perkaitimas – dažna kompiuterių gedimo priežastis

Neretai nešiojami kompiuteriai genda dėl perkaitimo. Kadangi gaminamų nešiojamų kompiuterių galingumas tampa vis didesnis, skleidžiamos šilumos kiekis taip pat tampa didesnis. Gamintojams tampa vis sunkiau garantuoti pakankamą lustų aušinimą, todėl aušinimo sistemoje ima kauptis dulkės. Jos užkemša aušinimo ertmes, ir kyla grėsmė kompiuteriui perkaisti. Nors išvalyti nešiojamą kompiuterį yra gana sunku (tenka jį ardyti), tačiau tą tiesiog būtina periodiškai atlikti.

Kada reikia iš kompiuterio išvalyti dulkes ir pakeisti aušinimo pastą?

 • Jei įjungtas kompiuteris smarkiai ūžia, tai yra girdima gana ilgą laiką (arba ūžimas nenutyla visai);
 • Jei kompiuterio korpusas pernelyg smarkiai įkaista;
 • Kompiuteris pats išsijungia;
 • Kompiuteris stringa atliekant tam tikrus veiksmus (pavyzdžiui, žaidžiant žaidimus).

Tinkamai prižiūrėkite maitinimo bloką

Maitinimo blokai yra ta nešiojamų kompiuterių detalė, kuri genda pakankamai dažnai. Taip nutinka tada, jei jis yra netinkamai prižiūrimas – tam visada svarbu skirti pakankamai dėmesio. Taigi, ką svarbu atlikti?

 • Kuo mažiau lankstykite maitinimo kabelį, jei jį pakuosite, nelankstykite stačiais kampais, o tiesiog jį susukite;
 • Svarbu užtikrinti gerą kompiuterio aušinimą. Nelaikykite nešiojamo kompiuterio prie įvairių šilumos šaltinių, neuždenkite jo daiktais;
 • Saugokite maitinimo laidą nuo naminių gyvūnų;
 • Jei namuose elektros įtampa nėra pastovi, maitinimo šaltinį įjunkite per filtrus, kurie slopina įtampos šuolius;
 • Kai kompiuteris nėra naudojamas ir nėra kraunamas, atjunkite maitinimo bloką nuo elektros tinklo.

Naudokite antivirusinę programą

Visada svarbu naudoti antivirusinę programą, kuri padės apsaugoti nuo įvairių virusų. Nors antivirusinės programos gali atrodyti pernelyg panašios, ir pasirinkti tinkamą gali būti gana sunku, tačiau tam visada yra svarbu paskirti pakankamai dėmesio. Internete galite rasti antivirusinių programų bandymų rezultatų, vartotojų atsiliepimų, ir t.t., tad tai tikrai galės padėti paprasčiau pasirinkti pačią tinkamiausią programą, kuri galėtų garantuoti pačius geriausius pasirinkimus.

Jei pastebite tam tikrus nešiojamo kompiuterio gedimus ar veiklos sutrikimus, to nereikėtų ignoruoti. Kartais reikia tiesiog išvalyti susikaupusias dulkes, kad būtų galima užtikrinti sklandesnį kompiuterio darbą, tad visada imkitės reikalingų veiksmų. Jei laikysitės svarbiausių kompiuterio priežiūros taisyklių, tokiu atveju tikrai galėsite garantuoti, kad kompiuterio veikimas bus tikrai sklandus, ir jis tarnaus iš tiesų ilgą laiką.

Straipsnis parengtas pagal: 220.lv

1 Comment

 1. Mėta

  Šiam tikslui visada gali padėti antivirusinės sistemos… Labai dažnai neįdiegus antivirusinės sistemos į įrenginį yra įsilaužiama ir tada padaroma nepataisoma žala.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *