Kaip pasiruošti kelionei baidarėmis su nakvyne?

Artėjant šiltajam metų sezonui, visi baidarių entuziastai pradeda dairytis maršrutų, kuriais galėtų pasileisti ir taip pailsėti nuo savo kasdienės veiklos. Vis daugiau ir daugiau dėmesio susilaukia dviejų dienų maršrutai baidarėmis. Daugiau laiko gamtoje, nakvynė po atviru dangumi, daugiau įvairių įspūdžių. Tiesa, tokia išvyka pažeria ir kur kas daugiau iššūkių – tą galėtų patvirtinti bet kuri baidarių nuoma užsiimanti įmonė. Tai reiškia, kad reikėtų kur kas geriau pasiruošti.

Kelionės baidarėmisTikriausiai pats opiausias ir aktualiausias klausimas yra nakvynė. Kaip jau žinote, net ir patarlės sako – kaip pasiklosi, taip išmiegosi. O gerai išsimiegoti yra labai svarbu, antraip smagus pasibuvimas gamtoje gali virsti tikru pragaru, kupinu nuovargio ir erzulio. Pirmas dalykas kurį reikėtų numatyti – kur įsirengsite savo nakvynės vietą. Žinoma, gali pasitaikyti ir toks variantas, jog jūsų maršrute yra kokia nors vieta kurioje galima prisišvartuoti ir visai šalia išsinuomoti kambarį ar namelį nakvynei. Tai būtų tikriausiai pats paprasčiausias ir komfortiškiausias variantas. Deja, taip bus tikrai ne visada. O net jei tokia galimybė ir pasitaikys, tikrai ne visi norės tokio pasirinkimo, kadangi miegoti palapinėje ar net po atviru dangumi gali būti taip pat puiki patirtis.

Jei rinksitės miegoti gamtoje, būtinai patikrinkite artimiausių orų prognozę, nes tai gali nulemti labai daug ką. Jei oras šiltas ir be kritulių, galbūt jums net neprireiks palapinės – vasaros metu galite puikiausiai išsimiegoti ir po atviru dangumi. Jei krituliai galimi ar vyrauja gan smarkūs vėjai, tikriausiai norėsis bent šiokios tokios užuovėjos ir palapinė tam puikiai pasitarnaus. Dar prieš kelionę gerai ištyrinėkite savo maršrutą ir supraskite, kur galite įsirengti stovyklą. Prisiminkite, jog pagal Lietuvos įstatymus daugumoje vietų įsirenginėti laužavietes miškuose yra draudžiama. Įsirenginėjant savo stovyklavietę pirmiausiai galvokite ne apie savo komfortą, tačiau apie gamtą – turite padaryti kuo mažiau žalos, jokiais būdais nepalikti jokių šiukšlių ir viską palikti taip, kaip radote.

Svarbu ne tik palapinė, bet ir papildoma įranga – tikriausiai norėsis pasikloti kilimėlį, nes samanos ne visur yra tokios minkštos, taip pat reikės ir miegmaišio. Šie daiktai užima nemažai vietos, todėl išsiaiškinkite, ar pavyks viską sutalpinti į savo baidarę. Labai rekomenduojama su savimi pasiimti ir repelentų, kadangi vabzdžiai ypač suaktyvėja naktį, o kadangi jūs būsite įsikūrę šalia vandens telkinio, jų ten tikrai bus gausu.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *