Kuo sekimas gyvenime ir filmuose iš tiesų skiriasi

Kai dėl asmeninių priežasčių reikalinga https://www.sekimoiranga.lt ir suprantate, kad teks kažką sekti, galbūt pasijuntate šiek tiek kaip filme: tikras seklys, tikras detektyvas, kuris tuojau kažką suseks. Tačiau iš tiesų gyvenime tokie dalykai vyksta kur kas sunkiau ir sudėtingiau, o filmai turi daug romantikos ir elegancijos. Štai keletas skirtumų, kuo sekimas gyvenime ir filmuose labai skiriasi.

Filmuose sekimo įranga simboliška

Sekimo įrangaVisų pirma, filmuose sekimo įranga turi itin daug simboliškumo. Ką tai reiškia? Tai simboliniai saitai, kurie leidžia mums, žiūrovams, lengvai suprasti, ką daro filmo veikėjas. Jeigu yra rodoma filmavimo kamera, tai parodoma labai tiksliai, dažniausiai ji yra tradicinės išvaizdos, o jeigu slapta – tai gal net kokios nors juokingos akies formos. Kai gyvenime tokie daiktai gali atrodyti visai kitaip. Tačiau filmas turi suteikti žinią žiūrovui, kad šis būtinai suprastų, kas yra rodoma. Dėl to ir daiktų išvaizda dažnai gali būti pasirenkama tokia.

Filmuose niekas nevyksta be reikalo

Jeigu stebėsite, kaip kažkas kažką seka filme, kiekvienas nufilmuotas kadras bus svarbus. Juk niekas nefilmuos spėlionių, įvykių, vaizdų ir garsų, kurie neprivers siužetui judėti į priekį. Kiekvienas, tikrai kiekvienas kadras bus reikalingas. Kiekviena parodyta detalė turės prasmę. Kitaip detektyvas atrodys gyvenime. Seksite klausydamiesi garsų – girdėsite daugybę dalykų, kurie jums iš tiesų nebus aktualūs. Seksite filmuodami – turėsite krūvas vaizdinės medžiagos, kuri jums nieko nereikš. Visais atvejais nuolatos bus tokių dalykų, kad filmuose vis vyks kažkokie dalykai tik svarbūs, o gyvenime dauguma dalykų, su kuriais susidursite, bus nesvarbūs. Filme režisierius atrinks tai, kas svarbu, o gyvenime turėsite patys tai atsirinkti. Ir suprasite, kad gal būt tai, o ne pats sekimas, ir yra sunkiausia užduotis…

Filmuose visada yra atomazga

Galiausiai prie ko viskas prives? Jeigu filme tai neprives prie nieko, mes girdėsime labai daug pasipiktinimo šūksnių ir dramų apie tai, kaip viskas nepavyko, ir kam žiūrėti, jeigu pabaigos nėra. O štai gyvenime sekimo eksperimentas jums bus įdomus, tačiau gal net nesitikėsite, kad būtinai kas nors paaiškės. Filmas privalo turėti pabaigą ir kulminaciją, o gyvenime tai būtų jau sėkmės atvejis, jeigu visa surinkta medžiaga iš tiesų vėliau suteiktų tą prasmę. Be to, gyvenime bus mažiau dramos, mažiau įtampos. Filme viskas augs, o gyvenime gal ir užsnūsite, kol vienus įtarimus pakeis kiti.

1 Comment

  1. Egle

    Sutinku, kad realiame gyvenime ir filmuose sekimas tikrai skiriasi. Bet kartais įvairios situacijos, detektyvu darbas, blakiu paieska tikrai primena filmo scenarijus, kad net sunku patikėti, kad tai iš tikrųjų vyksta.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *