Ką simbolizuoja vestuviniai žiedai?

Žiedai jaunavedžiamsAtpažinti vestuvinius žiedus geba kiekvienas, nors juvelyrinių dirbinių mados kasmet keičiasi, o sutuoktiniams paliekama vis daugiau laisvės: žiedais jie gali puošti ir kairę, ir dešinę ranką, ir bevardį pirštą, ir nykštį. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kodėl apskritai juos mūvime?

Visų pirma, vestuviniai žiedai nešiojami dėl juose užkoduotos tradicijos – juk šiuos aksesuarus mato ant savo tėvų ir senelių pirštų, kartu stebėdami darnias ir ilgaamžes jų sąjungas. Tiesa, verčiant šimtus istorijų puslapių atgal, tampa aišku, kad tradicijos šaknys kur kas gilesnės. Manoma, jog pirmieji juos nešiojo senovės egiptiečiai, romėnai ir graikai, priskirdami jiems šiek tiek skirtingas reikšmes. Jeigu Egipte prieš tūkstančius metų apvali ir nenutrūkstama žiedo forma simbolizavo amžinybę ir amžiną meilę, Senovės Romoje ir Graikijoje – ištikimybės priesaiką. Simbolika iš esmės nepakito iki šių dienų, o bėgant metams, dar gi koreliavosi.

Būtų teisinga sakyti, kad santuoką įamžinantys žiedai taip pat atlieka mus charakterizuojančią ir pristatančią funkciją. Žiedus žmonės pastebi pakankamai greitai – ypač, ant ekspresyvių pašnekovų rankų. Dėka šių žiedų nebereikia klausti, kokia yra kieno nors šeimyninė padėtis. Be to, vestuvinius žiedus žmonės yra linkę asocijuoti su tokiais būdo bruožais kaip atsakomybė, stabilumas, gerai išugdytas pareigos jausmas. Būtent dėl to daugelis nustemba žiedus išvydę ant jaunuolių rankų arba instinktyviai pasigenda jų ant senjorų pirštų.

Nemaža dalis sutuoktinių, mūvinčių vestuvinius žiedus, prasitaria, kad jie yra savotiškas priminimas kryžkelėje. Pavyzdžiui, kai reikia susilaikyti nuo egoistiško, visos šeimos biudžetą patuštinsiančio pirkinio arba kur kas pavojingesnių pagundų. Reikiamu laiku ir vietoje sužibęs žiedas tarsi išmintingas patarėjas primena, kad per gyvenimą jie keliauja nebe vieni, o savo kompanioną ar kompanionę yra įsipareigoję mylėti ir gerbti.

Galų gale, vestuviniai žiedai nešiojami tam, kad parodytų dėmesį savo sutuoktiniui. Kartais užtenka žvilgtelėti į vyro arba žmonos rankas ir apima šypsena: mažame juvelyriniame aksesuare, kurį mūvime, telpa didžiausios priesaikos ir nuoširdžiausi pažadai, saldžios praeities romantika ir šviesios ateities viltis.

1 Comment

  1. Balto aukso

    Man gražiausi tradicinio dizaino platūs žiedai. Atrodo ir solidžiai, ir gražiai- niekad neišeinant iš mados klasika.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *