Pirmas mėnuo Vilniuje

Kažkada, kai dar tik norėjau kraustytis gyventi į sostinę, nemąsčiau apie tai, kiek kainuoja butai Vilniuje, kiek kainuoja elektra, dujos, nuoma, pragyvenimas. Dar mažiau rūpėjo nauji butai Naujamiestyje. Pirmoji savaitė visada įspūdinga, ji visada labiausiai nustebina. Taip ir man pirmoji savaitė gyvenimo Vilniuje, atvykus tik po mokyklos, darė didžiausią įspūdį.

Buto paieškos

Pirmoji dalis, su kuria susiduria visi naujakuriai mieste – tai buto paieškos. Tik besikraustant išvis sužinojau, kad butai Vilniuje labai skirtingi. Vienokie jie yra naujos statybos namuose, kitokie – ten, kur stovi jau daugybę metų, senuose, apleistuose daugiabučiuose. Pirmiausia teko ieškoti buto pagal turimą biudžetą. Juk negali tiesiog apsigyventi bet kur, kur dar įperki, ir viskas tuo pasibaigia. Vis tiek visada pirmiausia reikia žiūrėti pagal kišenę, o tada ieškoti optimalaus varianto. Kad būtų ir arčiau centro, kad vietos pakaktų, kad atrodytų visai neblogai, kad už šildymą sąskaita nebūtų triskart didesnė nei už nuomą.

Naujamiesčio aplinka

Galiausiai nusprendėme nuomotis naują butą Naujamiestyje, kur buvo tokių namų ir butų nemažai pristatyta. Taigi, nuo to pradėjau, tuo, galima sakyti, ir pabaigiau. Nusprendėme, kad Naujamiestis mums tiks. Jeigu dar prieš 10 metų gal būtume bijoję ten keltis, dabar teko įvertinti, kad šis rajonas jau tampa prestižiniu ir ten gyvenimas tik gerėja. Taigi, atsikraustę įsitikinome ir patys. Aplink kuriasi vien jauni ir stilingi žmonės, jaunos šeimos. Netoli veikia dizaino, reklamos studijos, įvairios modernios įstaigos, parduotuvės, kultūros vietos. Visa tai teikia daug susijaudinimo, žavesio gyvenimui. Tai reiškia, kad mes gyvename aplinkoje, kuri mums tikrai graži, gera, draugiška. Tokioje aplinkoje gyventi gera. Tiesa, Naujamiestyje puikus susisiekimas. Ševčenkos gatve važiuoja daug autobusų ir troleibusų, kurie gali tave nuvežti kur nori – į oro uostą, per Basanavičiaus gatvę į centrą, į Savanorių galą ar dar kur kitur. Smagu būti taip gerai pasiekiamoje vietoje, nors iš senamiesčio, iš centro mes dažnai mėgstame tiesiog patys pėsčiomis pareiti.

Vilnius

Apskritai, šis atsikraustymas į Vilnių, manau, geras sprendimas. Mums patinka čia. Nesijaučia nei to žiemos speigo, nei provincijos vienatvės. Visą laiką kažkas vyksta, toks judėjimas, daug jaunų žmonių. Nebūtinai net turi daug ką pažinoti, gali nieko nepažinoti, bet vis tiek jausi, kad kažkaip tarsi priklausai šiam miestui, o tai juk yra labai malonus ir geras jausmas.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *