Nemokami greitieji kreditai

Tikriausiai ne vienas esame gyvenime susidurę su žodžiu greitasis kreditas. Jei niekada jo neėmėme, bet tikrai ne kartą buvo kilusi apie tai mintis. Daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be kredito, kai kas sugebėjo pakilti iki neregėtų aukštumų dėka kredito,o kai kas bankrutavo ir vos suduria galą su galu būtent dėl kreditų. Tačiau didėjant greitųjų kreditų rinkai kreditus teikiančios bendrovės varžosi tarpusavyje ir bando pritraukti vis daugiau klientų, todėl pateikia įvairių pasiūlymų, pvz. nemokami greitieji kreditai.

Kreditavimo principai

Bankiniai kreditavimo principai yra tokie:

  • Laikotarpio principas reiškia, jog kreditas išduodamas nustatytam laikotarpiui;
  • Grąžinimo principas reiškia, jog greitasis kreditas turi būti pilnai grąžintas iki nustatyto termino;
  • Mokėjimos principas reiškia, jog kreditą paėmęs asmuo turi sumokėti papildomą nustatytą procentų sumą;
  • Kredito sutarties sąlygų ir banko nustatytų taisyklių laikymasis reiškia, jog asmuo, paėmęs kreditą, turi laikyti visų sutartyje nustatytų reikalavimų;
  • Kredito sąlygų nekeitimo principas reiškia, jog sąlygos, kurios buvoi nustatytos anksčiau, gali būti pakeistos tik abiem pusėms sutikus.

Reikalavimai kreditui išduoti

Bankas parengia ir patvirtina vidinius dokumentus. Banko išduodami nemokami greitieji kreditai priklauso nuo kliento tipo:

  • Juridinis asmuo – pinigai pervedami tik į juridinio asmens sąskaitą;
  • Fizinis asmuo – pinigai pervedami į fizinio asmens sąskaitą arba išmokami grynais per banko kasą;

Kreditai išduodami kitos valstybės nacionaline valiuta, gali būti pervesti tik į banko sąskaitą tiek fiziniam tiek juridiniams asmenims, bet ne grynais.

Kredito kaina

Įprastai greitieji kreditai yra mokami. Jie yra įkainuoti procentine išraiška, nustatyta kreditoriaus už jo naudojimo laikotarpį. Kredito kaina dažniausiai priklauso nuo rinkos. Rinka pati automatiškai sureguliuoja kredito kainą, kadangi konkurencija tik didėja, todėl ir bankai turi derintis prie klientų poreikių.

Bet dabar atsiranda vis daugiau nemokamų greitų kreditų internetu. Tokie kreditai nėra dalinami už dyką, bet jie neturi palūkanų mokesčių. Galima pasiskolinti ir neprisidirbus per sutarties laiką reikės grąžinti nei vienu centu daugiau nei pasiskolinta suma. Tik čia irgi reikia būti atsargiems, nes mokesčiai, kad ir nedideli, bet gali būti užslėpti. Todėl kreditas internetu net ir nemokamumo atveju turi būti labai atsakingai paimtas, viską gerai apsvarstant.

Kreditų mokėjimai

Jie yra skirstomi į dvi dalis:

  • Anuitetinis mokėjimas – mėnesinis mokėjimas suskirstytas į lygias dalis, tai reiškia, jog visą laikotarpį bus mokama tomis pačiomis sumomis kas mėnesį;
  • Linijinis mokėjimas – mėnesinis mokėjimas, kurio mėnesinės įmokos nėra vienodos. Jos procentaliai paskirstytos ir mažėja artėjant kredito laikotarpio pabaigai;

Kurį būtent kredito mokėjimo būdą pasirinkti, reiktų gerai apgalvoti, nes tiek vienas, tiek kitas būdas turi savų privalumų ir trūkumų. O nemokami greitieji kreditai ateina į pagalbą tiems, kurie neturi laisvų pinigų ne tik įmokos už kreditą, bet dar ir palūkanoms mokėti!

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *