Geriausi zieminiai vokeliai kudikiams – Kaip išsirinkti?

Jeigu kūdikio atėjimas į šį pasaulį numatomas šiltuoju metų laiku, tai tėveliai ieško kur įsigyti kuo gražesnių šliaužtinukų ir siaustinukų. Tačiau jei mažylis atsiras artėjant šalčiams, tėvams verta pamąstyti apie tai, kur įsigyti šiltesnių daiktų naujagimiui. Zieminiai vokeliai kudikiams – puiki alternatyva pasenusioms vatinėms antklodėms. Ieškant atsakymų į klausimą, koks geriausias žieminis vokelis kūdikiui, derėtų atkreipti dėmesį į keletą niuansų, su kuriais jaunieji tėvai turėtų susipažinti.

Žieminis vokelis kūdikiui

Žieminis vokelis kūdikiui – tai viršutinių drabužių pakaitalas. Paprasto stačiakampio formos gaminio kirpimas jau nurodo pavadinimą – „vokelis“, į kokį anksčiau susukdavo naujagimius, tik tam tikslui naudodavo antklodę. Šiuolaikiniai variantai šiltesni, kadangi susideda iš kelių sluoksnių:

  • išorinis pagrindas;
  • užpildas, kurio dėka vokelyje laikosi šiluma;
  • iš minkštų ir malonių audinių pasiūtas pamušalas.

Vokelis gali atstoti mažyliui viršutinius drabužius net keletą pirmųjų jo gyvenimo mėnesių. Ypač gerai, jeigu vokelį išsirinkote dar iki gimstant kūdikiui. Tuomet iš gimdymo namų naujagimis iškeliaus šiltai, jaukiai ir patogiai. Tačiau šis viršutinis rūbas turi savo ribas, iki kurių gali išlaikyti šilumą.

Vokeliai vaikamsYra daug priežasčių, dėl kurių zieminis vokelis kudikiui toks populiarus. Visi suprantame, kad išnešamas iš gimdymo namų pirmąkart į gryną orą ir vėliau pasivaikščiojimų lauke metu naujagimis turi turėti pakankamai šiltas sąlygas. Termoreguliacijos procesai naujagimiams dar tik pradeda formuotis ir veikti, todėl negalime leisti kūdikiui patirti staigų temperatūrų pokytį. Zieminis vokelis šiuo atžvilgiu visapusiškai apgalvotas – maišą primenanti konstrukcija bei įvairiapusis apsiuvimas saugo mažylį nuo nemalonių oro sąlygų ir žemos temperatūros. Be to, miegmaisis kudikiui labai patogus naudoti – įsiūtų užtrauktukų dėka labai paprasta paguldyti mažylį į vokelį. Berankoviai modeliai, kai rankytės priglaustos prie kūnelio, leidžia dar geriau išsaugoti šilumą.

Pasirinkimo ypatumai

Vokelis ziemai gali būti net kelių modelių. Kiekvienas modelis skiriasi kirpimu bei funkcionalumu.

Renkantis vokelį tėveliai turėtų atkreipti dėmesį ne tik į gaminio išorę, tačiau ir į jo funkcionalumą:

  • vokeliai kudikiams turi būti erdvūs, todėl dauguma tėvų renkasi keliais dydžiais didesnius gaminius. Nepamirškime, kad į vokelį mažylį guldome aprengtą keliais rūbų sluoksniais. Jei kūdikis gimė rudens pabaigoje, tai vokelis jam tarnaus maždaug pusmetį. Tad šiuo atveju renkamasi variantą, kuriame galima iš apačios padidinti erdvę (užtrauktuko dėka);
  • pašiltinimą renkamės atsižvelgdami į oro sąlygas. Avikailis – natūrali medžiaga, neleidžianti peršalti ir prakaituoti. Gyvenantiems regionuose, kur stiprūs šalčiai, rekomenduočiau rinktis pašiltinimą su kailiu. Jei žiemos šiltos, rinkitės daigstytą variantą. Yra ir vokelių su sintetiniu užpildu, jis nesukelia alergijos. Pūkinis arba vilnonis vokelis tinka tiems, kas nealergiški šioms natūralioms medžiagoms.
  • Pamušalas siuvamas iš puikiai prakaitą sugeriančių medvilninių audinių arba iš šilumą gerai saugančio fliso.
  • Užsegimai. Kuo daugiau užsegimų, tuo greičiau ir paprasčiau paguldysite mažylį. Kai kurie užtrauktukai atlieka papildomas funkcijas (dydžio padidinimas, transformacija į kilimėlį).

Papildoma informacija. Rinkdamiesi gaminį žmonės dažniausiai orientuojasi į kainos ir kokybės santykį. Jeigu vokelis kūdikiui bus reikalingas vos porą mėnesių, tai renkamasi nebrangų variantą su sintetiniu užpildu. Jeigu žiema šalta , tai pirmenybė teikiama brangesniems modeliams su natūraliu užpildu.

Zieminiai vokeliai kudikiams, jų rūšys

Vokelis – kombinezonas

Vokelis – kombinezonas – tai modelis, galintis atlikti paprasto vokelio funkciją, o kai kūdikis paaugs užtrauktukų pagalba transformuotis į kombinezoną. Toks pasiuvimas suteikia galimybę naudotis gaminiu praktiškai iki kūdikiui sukaks metukai.

Vokelis – transformeris

Vokelis – transformeris žiemą gimusiam naujagimiui irgi siūlomas keleto modelių. Yra paprastas vokelio variantas su galimybe išsegti pamušalą. Tokiu būdu šis vokelis gali būti kaip šiltu, taip ir lengvesniu variantu.

Dar vienas vokelio – transformerio variantas turi funkciją pakeisti apatinę vokelio dalį kelnėmis. Tai labai patogu tiems, kas kūdikį dažnai vežioja automobiliu.

Kai kurių rūšių vokeliai turi galimybę atsegti apatinę dalį iš dviejų galų. Tokiu būdu vokelis tampa nedideliu kilimėliu.

Vokelis – maišas

Vokelis maišo formos. Daug tėvų teikia pirmenybę būtent šiam modeliui dėl jo išskirtinio patogumo. Tokio tipo miegmaisiai kudikiams erdvūs viduje, vaikas gali laisvai judinti rankas ir kojas. Paprastai šio modelio vokeliai gaminami iš avikailio.

Medžiagos, iš kurių gaminami miegmaišiai kūdikiams

Šilti zieminiai miegmaisiai naujagimiams, pirmiausia, turi teikti naujagimiui šilumą.

Natūralios medžiagos

Pūkiniai vokeliai kudikiams labiau paklausūs tuose regionuose, kur būna ilgos ir rūsčios žiemos. Pūkai ar kailis turi savybę gerai šildyti ir ilgai išsaugoti šilumą gaminio viduje.

Žieminis avikailio vokelis naujagimiams – natūralus ir šiltas, jis labiau prieinamas, nei pūkiniai vokeliai. Avikailio užpildas gerai išlaiko šilumą ir sugeria drėgmę bei atsparus nusidėvėjimui.

Dirbtinės medžiagos

Jei kūdikis alergiškas avikailiui jam gali tikti pūkinis variantas. Paprastai pūkai keičiami dirbtiniu užpildu, tokiu kaip holofaiberis arba sinteponas. Beje, daugumai šiuolaikinių modelių holofaiberis naudojamas tik kaip užpildas, toliau seka pagrindinio šilumos šaltinio – sintepono sluoksnis:

  • holofaiberis – ilgą laiką išsaugo savo formą, atlaiko didelius šalčius, nesukelia alergijos, nesugeria drėgmės;
  • sinteponas – šiais laikais naudojama pagerinta šios medžiagos padidinto termiškumo rūšis. Ji atlaiko švelnias žiemas ir yra hipoalerginė;
  • izosoftas – sulaiko šilumą ir sukuria malonų mikroklimatą, atlaiko šalčius.

Jeigu renkatės dirbtinį užpildą atkreipkite dėmesį į tai, kad visos medžiagos būtų specialiai apdorotos ir nesukeltų alergijos. Todėl daug žmonių pirmenybę teikia užsienio gamintojams, branginantiems savo reputaciją.

Kur parduodami geriausi silti vokeliai kudikiams

Jeigu jums reikalingas kokybiškas vilnonis žieminis vokelis, būtina atkreipti dėmesį į kainos ir kokybės santykį. Kai kurie zieminiai vokeliai i vezimeli kainuoja gana brangiai, kūdikis naudosis vokeliu vos porą sezonų, todėl geriausiai tiks nebrangūs, tačiau kokybiški miegmaišiai kūdikiams. Internetinėje parduotuvėje kudikiu rubai Kidy.eu jūsų dėmesiui silti vokeliai kudikiams pagal kiekvieno skonį ir kišenę.

Čia vilnoniai vokeliai kudikiams ir kiti kudikiu rubai parduodami gana žemomis kainomis, kadangi ši kompanija jau ilgus metus tiesiogiai bendradarbiauja su gamintojais iš Europos. Ilgametė darbo patirtis leidžia jiems greitai pristatyti pageidaujamas prekes į bet kurį pasaulio kampelį.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *