Kaip atliekamas namo vertinimas?

Įvairiais gyvenimo atvejais prireikia vertinti tiek kilnojamą, tiek nekilnojamą turtus. Nekilnojamą turtą sudaro žemės sklypo vertinimas, tokių pastatų kaip butai, komercinės patalpos, namai, inžineriniai statiniai, administracinės patalpos vertinimas, taip pat tai gali būti inžinerinių tinklų vertinimas: dujų tinklai, šilumos tinklai, elektros perdavimo ar vandentiekio tinklai. Nekilnojamo turto vertė gali priklausyti nuo tokių veiksnių kaip šalies ekonominė situacija, kaimynystė, netoliese esantys objektai, pasikeitęs statusas, gyventojai ir pan. Tuo tarpu kilnojamam turtui priskiriama miško, sodų, žemės ūkio produkcija, visų tipų transporto priemonės, statybinė technika, įvairios katilinės, įrengimai, gyvuliai, paukščiai, žuvys ir pan. Norint įvertinti kilnojamą ir nekilnojamą turtus, būtina kreiptis į tam tikrus leidimus ir teisines žinias turinčias agentūras, įmones, galinčias profesionaliai ir objektyviai įvertinti jums reikalingą turto sritį. Neretai tokio tipo įstaigos vertina ne tik kilnojamą ir nekilnojamą turtus, bet ir atlieka verslo vertinimą.

Nuo ko prasideda turto vertinimo procedūra? Pirmiausia, būtinas užsakovo prašymas ir sutartis, kurią pasirašo vertintojas ir klientas. Abejoms pusėms būtina suderinti sandorio kainą, atlikto darbo sąlygas, terminus, procedūros tvarką bei eigą. Apžiūrint turtą, procedūroje turi dalyvauti arba pats užsakovas, arba jo įgaliotas asmuo. Apžiūrėjus, pavyzdžiui, namą, kuris priklauso nekilnojamo turto kategorijai, pradedamas objekto vertinimas. Vertintojai privalo surinkti tokius duomenis kaip socialiniai bei ekonominiai rodikliai, rinkos sąlygas tam, kad namo vertinimas būtų objektyvus ir tikslus. Toliau surenkami duomenys apie vietovės, kuriame pastatytas namas, ivykdytus turto sandorius, nekilnojamo turto pasiūlą, paklausą, įvairius nuomos mokesčius. Pagal specialią metodiką atliktas namo vertinimas turi būti įformintas dokumentacija, kurioje argumentuojama nustatyta nekilnojamo ar kilnojamo turto vertė.

Taigi, jeigu jums prireikė įvertinti savo turimą turtą, atkreipkite dėmesį į paslaugas teikiančių įmonių kompetenciją ir patirtį. Kilus bet kokiems klausimams, teiraukitės ekspertų visos dominančios informacijos ir gaukite profesionaliai atliktą paslaugą.

3 Comments

 1. Automatika

  Jeigu sklype sutvarkyta aplinka, įrengti vartai kaip ir namas ar kiti inžineriniai statiniai, jie turi įtakos namo vertinimo kainai.

 2. Eligijus

  Teko, parduoti namą, kuris turėjo automatizuotas sistemas kaip – garažo vartai ir vartai į kiemą kalbant su nekilnojamo turto žinovu, jis į tai atkreipė didelį dėmesį ir pareiškė, kad kaina
  galimą padidinti, tai padidėjus kainai garažo ir įvažiavimo automatiką atsipirko dvigubai.

 3. Tomas

  Pilnai sutinku kad namo kaina gali priklausyti ir nuo to ar įrengti automatiniai vartai ar ne. Pakelia kainą tikrai tokie įrenginiai.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *