Auginame daržoves sau: ar apsimoka

Pirkdami daržoves prekybos centre dažniausiai nesusimąstome, ar mums apsimokėtų, pavyzdžiui, šiltnamiai kaina, nes jeigu tuo neužsiimame, atrodo natūralu viską, ko reikia, įsigyti parduotuvėje. Be to, taip susitaupo laikas. Tačiau gal to neįvertiname dėl to, kad patys gyvename butuose, neturėtume kur auginti tų daržovių. O žmonėms, kurie visgi turi savo žemės ir galbūt netgi gyvena miesteliuose, kur pragyvenimo lygis žemesnis, naminių daržovių auginimas gali labai atsipirkti.

Šiltnamio pastatymas

Visų pirma, šiltnamiai kaina gali būti įskaičiuojami į daugybės metų sąskaitą už savo sode išaugintas daržoves. Juk iš tiesų – už tai, kad namuose auga daržovės, mokėti daug nereikia, bet pradžioje visgi teks pastatyti šiltnamį. Kaip gi be jo. Tad jį pastačius ir paaiškės, kiek tai kainuoja. Aišku, galima eiti į atitinkamas interneto parduotuves ir jau ten pasižiūrėti kainą. Šiltnamį reikėtų rinktis pagal tipą ir pagal dydį. Pravartu įrengti ir automatinę laistymo sistemą, kuri palengvins darbus. Šiltnamio pastatymas gali kainuoti nuo keliasdešimties iki kelių šimtų eurų.

Šiltnamio priežiūra

Tie, kas gyvena labai užsiėmusį gyvenimą mieste ir mėgsta įkainoti savo darbą, sakytų, kad šiltnamio priežiūra yra tikrai brangus dalykas, nes tai atimtų jų valandas, kurių įkainis yra vienoks ar kitoks. Tačiau kiti, kurie šiltnamyje dirbdami tiesiog atsipalaiduoja, sakytų priešingai – tai tiesiog nuostabus laisvalaikio praleidimo būdas. Vieni sportuoja sporto klube, kiti geria baruose, treti su džiaugsmu rausiasi savo žemėje ir padeda daržovėms išauginti vaisius. Tad šiltnamio priežiūros kaina apskaičiuojama individualiai. Juo labiau, miestelyje ar kaime gyvenančiam žmogui, galbūt neturinčiam itin gerai apmokamo darbo.

Daržovių kaina parduotuvėje

Verta pasidomėti, kokiomis kainomis parduotuvėse yra parduodamos daržovės, kurias galima lengvai išauginti šiltnamyje. Tuomet paprastai paaiškėja, kad yra įvairių kainų, sezono metu daržovės kainuoja mažiau, tačiau apskritai tai gana brangus produktas, juo labiau Lietuvoje, kur žmonės nuolat turi patirti nepatogumus dėl itin didelių kainų. Tad žvelgiant į tai, kad daržovių kainos auga, o pačių sėklų kainas galima rasti ir labai pigias (ypatingai, jeigu siuntiesi jas iš interneto), galima džiaugtis, kad darže ar šiltnamyje užaugintos daržovės kainuos tikrai daug pigiau. Beveik nieko. Nors yra ir kita nuomonė. Savas derlius – neįkainojamas. Taip teigtų tie, kurie dirba šiltnamyje su meile, puikiai žino savo daržovių istoriją ir labai brangina kiekvieną sunokusį pomidorą, kitaip nei chemija nupurkštus ir sunokintus parduotuvėse.

1 Comment

  1. https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/paprikos

    Manau auginti daržoves sau tikrai apsimoka, jei ir ne finansiškai tai žiurint iš kitos perspektyvos. Dažnai užsiauginus daržoves patiems mes turime galimybe būti tikri, kad jos nera genetiškai modifikuotos ar apipurkštos kenksmingais cheminiais preparatais. Taigi visiems rekomenduoju auginti patiems bei džiaugtis rezultatais.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *