Darbas skardos lankstymo įmonėje

Kur pamatyti skardos lankstymo stakles ir tai, kaip jomis dirbti? Galima apžiūrinėti jas specialiose parduotuvėse, tačiau taip pat galima jas ir matyti įmonėse, kuriose yra dirbama su skardomis. Kalbamės su Petru (tikrasis vardas mums žinomas) ir klausiame, kaip jam sekasi dirbti su skardos lankstymu?

Sveiki, kaip sugalvojote įsidarbinti skardos lankstymo įmonėje?

Tiesiog ieškojau darbo, kuris galėtų iš manęs nereikalauti per daug streso, ir kurį mokėčiau gerai atlikti. Anksčiau buvau dirbęs statybose, tačiau ten būdamas labai nusivyliau viskuo, nes reikėjo bendrauti su nepatikimu kolektyvu, iš kurio daug kas taip pat turėjo ir žalingų įpročių. Išėjau iš ten žinodamas, kad greitai pradėsiu dirbti kitaip, ir tas darbas bus tikrai geresnėje aplinkoje. Kadangi žinojau, kaip veikia skardos lankstymo stakles, mane čia iškart priėmė.

Su kokiomis staklėmis dirbate?

Yra keletas staklių, aš galiu dirbti su visomis. Dabar daugiau dirbu su kompiuterizuotomis, kur pagal brėžinį turi visada susiprogramuoti, ką staklės lankstys. Taigi, iš pradžių reikia vesti duomenis, o kai jau viskas būna gerai suversta, tada ir lankstyti nesunku.

Ar tai sunkus darbas?

Apskritai jis pareikalauja mąstymo, nes reikia programuoti stakles, o taip pat jam reikia ir fizinių jėgų. Kartais tenka lankstyti ir labai sunkias detales, pavyzdžiui, kokias dureles spintelei. Ir jeigu nori efektyvumo, tu savo darbą stengiesi kuo greičiau atlikti. Tada kažkiek jaučiasi ant nugaros, kai grįžtu namo. Kartais būna dienos, kada labai daug skirtingų užsakymų lankstome, tada tenka daug laiko praleisti prie tų staklių kompiuterio ir vis suvedinėti naujus duomenis. Kuo daugiau tą darai, tuo labiau krenta tavo našumas. Nes mums skaičiuojasi priedai pagal tai, kiek visko pagamini. Bet jeigu tavo užsakymai maži, laikas eina juos įvedinėjant į sistemą.

Kokių pavojų yra darbe?

Gali tiesiog užsimesti kokį nors skardos lakštą, nors mes turime darbo rūbus ir darbo batus, todėl nebaisu. Kad kažkam nupjautų ranką ar ką nors kita, tai taip nebūna. Tačiau būna tiesiog taip, kad tu būni tame darbe ir naktinėje pamainoje saugaisi, kad neužmigtum.

Sėkmės!

1 Comment

  1. Linas

    Skamba tikrai kaip sunkus darbas. Man būtų neramu, kad nugaros skausmas ir kitų papildomų sveikatos problemų atsirastų tada. Net jeigu ir skaičiuojasi priedai prie algos už atliktą darbą, reikėtų atsižvelgti ir į savijautą.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *