Kur dėti nereikalingas auto dalis

Turbūt ne kartą matėte, kaip pardavinėjamos automobilių dalys internetu. Galima internete specialiose parduotuvėse nusipirkti visas reikalingas automobilio dalis, ir tai kainuoja pigiai. Tačiau ką daryti jums, kai turite nereikalingų auto dalių, kur jas dėti, ką su jomis veikti?

Rūšiuoti kaip atliekas ir išmesti

Visuomet auto dalys gali būti rūšiuojamos kaip atliekos. Dauguma turbūt bus įvairūs metalai. Tačiau bus ir plastiko, popieriaus, gumos (padangos). Langai ir veidrodėliai eitų į stiklo sektorių. O kai kurių dalių į konteinerį tikrai negalima dėti, pavyzdžiui, akumuliatorių. Nes jie labai kenkia gamtai, iš jų išsiskiria sunkieji metalai, kurie padaro ilgalaikį blogą poveikį. Todėl tokie taršą keliantys dalykai turi būti priduodami specialioje pavojingų atliekų surinkimo aikštelėje. Visa kita gali būti priduodama kitur ir kitaip.

Priduoti kaip metalo laužą

Jeigu visgi nenorite patys užsiimti rūšiavimu ir ardymu, iškart visą mašiną galite vežti į metalo laužo supirktuvę, tuomet ten jums bus pasiūlyta mažesnė kaina kaip už metalo laužą, tačiau būsite labai greitai atsikratę vargo. Jeigu manote, kad mašina gal dar ir nenugyveno paties paskutinio kvėptelėjimo, tuomet galite internete ieškoti žmonių, kurių būtent toks darbas ir yra – ieškoti tų, kas galėtų pilnai paimti viską. Kurie yra auto perpardavinėtojai, ir kurie uždirbs iš to, kad tinkamai realizuos dar galimas naudoti auto dalis, o kitas išmes, priduos šrotui. Paulius, gruodžio mėnesį patekęs į avariją ir sudaužęs savo seną prastą mašiną, sakė, kad jam tai buvo geriausia išeitis – iškart ją perleisti perpardavinėtojams. „Tiesiog žinojau, kad pats tikrai neturėsiu laiko su ja tvarkytis, ir nenorėsiu jos ardyti ir perpardavinėti. O į metalo laužą dar ją būtų reikėję nutempti. Radau internete tokius vyrus, kurie superka tokį laužą tiesiai iš avarijos vietos. Paskambinau, sutariau. Nuvažiavom, jie paėmė tą laužą ir dabar sau ramu. Gavau 150 eurų, manau, kad jeigu pats būčiau dirbęs, būčiau uždirbęs gal šimtu daugiau, bet būtų reikėję tam skirti laiką“, – sako jis.

Parduoti dėvėtų dalių parduotuvei

Dar vienas variantas, ką daryti su auto dalimis, kurių nebereikia – pabandyti jas pasiūlyti kokiai nors dėvėtų dalių parduotuvei. Gal ši iškart sutiks ir norės, kad jūs jau dabar atvežtumėte tas dalis. Jeigu jos geros – gal auto dalių parduotuvė internetu pigiai parduos tas dalis, uždirbsite ir jūs, ir jie.

1 Comment

  1. Tomas

    Gal galite patarti kaip teisingai pasirinkti padangos pagal automobili? Noriu pirkti internetu ir nežinau kaip teisingai pasirinkti.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *