Prabangi dovana vestuvėms: porcelianas

Nuo senų laikų porcelianas laikomas vis dar tuo dalyku, kuris puikiai tinka dovanojimui. Sakoma, kad porcelianas atkeliavo į Europą iš Azijos, greičiausiai iš Kinijos. Todėl ir dabar galima rasti išraiškingai atrodančio kiniško porceliano, padengto autentiškais, rankų darbo piešiniais.

Senovėje reiškė didelę prabangą

Dar pačiais seniausiais didikų, karalių ir princesių laikais porcelianas buvo viena didesnių dovanų, kurią galėdavo padovanoti tik kilmingieji. Pas valdininkus namuose kaip didelė puošmena spintose už stiklo stovėdavo porcelianiniai indai. Jie galėdavo būti tiek balti, tiek balti su įvairiais ornamentais. Tuo tarpu, ten pat gyvenusi tarnų kasta būtų turėjusi gerti ir valgyti iš paprastesnių, rudų, grubesnių indų.

Sovietmečio prabanga

Sovietmečiu visi patyrė deficitą. Todėl kiekvienas daiktas, kurį pavykdavo gauti, jau būdavo kažkas. Galbūt dėl to sovietmečiu per vestuves būdavo dovanojama ne pinigai voke, o daiktai, nes daiktai buvo geriau už pinigus. Taip pat ir indai, servisai, porceliano rinkiniai. Populiari dovana vestuvėms būdavo lėkščių, sriubinių lėkščių puodelių, dubenėlių, lėkštučių ir kokios nors vazos servisas. Jis ir atrodydavo išdidžiai, ir reikšdavo tikrai daug. Su tokiu servisu niekada nepasirodysi prastai vestuvėse. Tai bent statuso ženklas. Turi tokį servisą – turi labai daug. Taigi, žmonės, kurie vieni kitiems padovanodavo tokias dovanas, galima sakyti, tikrai suteikdavo ir daug laimės, ir parodydavo išskirtinį dėmesį. Tiesa, dėl to nereikia stebėtis, kad mes taip dažnai užtinkame kur nors senelių, tėvų indaujose prikištus net dažnai neišpakuotus porceliano rinkinius. Kuriuos atidaryti pavyksta tik tada, kai jau kažkas pabaigia gyvenimą ir viską palieka.

Simbolinė vertė dabar

Šiais laikais, esant įvairioms kitokioms indų gaminimo technologijoms, porcelianas nebėra labai praktiškas. Daug kas jo jau nenaudoja dažnai, išsitraukia tik tikrai per kilmingus pietus. Dėl to, kad vis mažiau yra tokios gamybos, tai staiga labai pabrango įvairios senovėje gamintos figūrėlės iš porceliano. Tai reiškia, kad jeigu jūsų seneliai turėjošokančią porceliano piemenaitę ir piemenuką, dabar jie jums galėtų šokti pinigų šokį, nes būtų brangiai supirkti. Taigi, porceliano indai ir dekoratyvinė produkcija jau tampa ir antikvaru, įgyja papildomą vertę. Visgi, naudojama buityje dabar dažniau kitokie indai. Daug tvirtesni, kone nesudaužomi, o ir dizainas jų jau dažnai būna visai kitoks. Iš tiesų, indų, kaip ir viso kito, mados kinta nuolat, tad norint jas žinoti, reikia sekti madų blogus.

1 Comment

  1. Emilija

    Porcelianas, tai vienas iš tokių dalykų, niekad neprarandančių vertės, lygiai taip pat kaip ir auksiniai ar kitų tauriųjų metalų papuošalai.Palyginus, tai tiek porceliano, tiek įvairių prabangių aksesuarų kaina visada verta savo gaminio ir kai dabar visko pilna, tai tik reikia pasidomėti ar neikiš jums kokios klastotės su labai patrauklia kaina.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *